Ukulelisté Čech, Moravy a Slezska spojte se!

02.10.2014 15:06

Představuji vám ukulelisty a tky z Česka.

 

René Souček: Písničkář s uhrančivýma očima, který pochází z Frýdku-Místku, hraje vlastní tvorbu jak na kytaru, tak na ukulele. Jeho texty jsou jakoby ze života s prvky autobiografičnosti. Jejich pointa baví ve veselé poloze publikum, ale dokáže i výrazně zasáhnout srdeční oblast v pomalých a dumavých písních!!

Pravidelně se účastní koncertů a festivalů, např. Muzika v Hrádku u Rokycan, Muzikantské žně ve Frýdku-Místku, Sweetsenfest také ve Frýdku-Místku, festival Pod komínem v Záhliních, Beskydské folkování ve Frýdlantě nad Ostravicí, nebo i na Slovensku Fest Dobré Bohunice. Ceny René nesbírá, ale ocenění dostal za texty a písně na různých akcích.

Od roku 2012 jej na pódiích doprovází perkusista Marek Hlosta. Jeho cajon a djembe podtrhuje Reného rytmičtější kousky, v subtilnějších písních pak melodicou či druhým hlasem dokresluje kontury. V roce 2013 vydal René své debutové album "Fajne-Mjesto", jehož kmotrem je Slávek Janoušek. CD produkoval David Stypka a obal graficky ztvárnil Lukáš Horký. Nový materiál na další desku se pomalu hromadí a nedá na sebe dlouho čekat...

 
Website: www.renesoucek.cz
Ukázka: Ukulele
 

Iva Pazderková

Iva Pazderková: Brněnská herečka, moderátorka a především ukulelistka vydala své první album pod názvem Ukulala. Kromě Ivy Pazderkové, která nejen zpívá, ale také se doprovází na ukulele, nahráli své party akordeonista Michal Šťulík, mimořádně vytížený bubeník David Landštof a nejuznávanější český jazzový kontrabasista současnosti Jaromír Honzák. Kytary a další strunné nástroje natočil, a aranžmá i produkce se ujal Josef Štěpánek, mixu se ujal renomovaný zvukový mistr Michal Pekárek.

Website: www.ivapazderkova.cz
Ukázka: Ukulebavka

 

Ondřej ŠárekOndřej Šárek: Uznávaný skladatel a hudební vědec, který se ve své interpretaci soustředí na spojení ukulele s klasickou hudbou. Napsal 50 knih o ukulele. Jeho knihy byly publikovány v České republice a USA vydavatelstvím Mel Bay a Create Space. Publikace zahrnují také arranže klasické hudby pro  ukulele.

Website: www.osos.sweb.cz
Ukázka: Preludium in C for ukulele

 

 

 

Marcela Brožová: Rodačka z Plzně, nyní však působící převážně v Brně a v Praze, zpěvačka a ukulelistka zpívá širokou škálu písní z oblasti jazz, swing, blues, latino, pop, funky, rock, folk. Jako dirigentka spolupracuje s Tanečním orchestrem MUNI Band, či se věnuje filmové hudbě s projektem Luis de Filmez.

Website: Facebook
Ukázka: 
Honeysuckle Rose

 

 

 

 

Adam RejmanAdam Rejman: Písničkář z města Příbor, který mimojiné spolupracuje s již zmíněným René Součkem, se svou originalitou a zvláštností či humorem nezapře.

Ukázka: Beach Boy

 

 

 

 

 

 

Michaela KošťálováMichaela Košťálová: Sympatická zpěvačka českých folkových písní z Lanškrouna vyučuje hru na kytaru a ukulele. Svá výuková videa dává na youtube, ale vyučuje také online po Skypu (250 kč/45 minut).

Ukázka: Tabáček

 

 

 

 

 

 

Karel AquarelKarel Aquarel: Pankáč z Prahy, co mlátí do ukulele a řve do mikráku o věcech, co má rád, také o věcech, které rád nemá a v neposlední řadě také o obětech moderních válečných konflitků. Na Vánoce 2014 Karlovi darovali jeho přátelé sopránové ukulele proslulé značky Vintage a inspirován "holkou, co řezala do ukulele nejrůznější kouzelné covery", si pořídil školu hry na ukulele. Svůj repertoár, který před tím mlátil sedm let do kytary, tak přearanžoval na kytárku poněkud menší. A nabídky se už jen hrnuly. Hrál v Ratibořských horách na statku spolu s punkovou Znouzectností, kvůli čemu si pořídil elektroakustické Ortega ukulele a jako předskokan "vypunkoval" dvanáct písní. Dále pak působí v Dead Jack Club v Praze, kde pořádá malé koncerty. Dělá hlavně autorskou hudbu, ale nechal se slyšet, že pracuje na coveru z filmové hudby sci-fi ságy Star Wars. Svou hudbou bojuje proti extremismu, válkám a násilí, nespravedlnosti či zvrácenosti a dělá to hodně nahlas, což je dobře!

 
Punk's not dead! \m/
 

Ukázka: Bandzone